Czy istnieją jeszcze biura bez klimatyzacji? Z pewnością. Choć stanowią zdecydowany margines. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy znacznie poprawia samopoczucie i zwiększa wydajność pracowników. Dziś przedstawimy najważniejsze argumenty, przemawiające na korzyść klimatyzacji.

 

Wyższy komfort termiczny oznacza wzrost produktywności

Podstawową rolą klimatyzacji jest zapewnienie komfortu termicznego pracownikom. Według badań temperatura mieszcząca się w przedziale 20-25oC wpływa najkorzystniej na ludzkie samopoczucie i skupienie. To zaś bezpośrednio przekłada się na kreatywność i produktywność zespołu, więc – w konsekwencji – wyniki osiągane przez firmę. Chcąc, by nasi pracownicy osiągali wyznaczone cele, powinniśmy więc w pierwszej kolejności zadbać o to, by czuli się w miejscu pracy jak najlepiej.

Klimatyzacja to czyste i zdrowie powietrze

Oferowane dziś przez dystrybutorów klimatyzacje nie tylko regulują temperaturę w pomieszczeniach. Wiele z dostępnych na rynku modeli z powodzeniem pełni także funkcje oczyszczacza powietrza. Niektóre z nich wyposażone są w jonizatory, usuwające ponad 99% zanieczyszczeń, wiszących w powietrzu. Tego typu urządzenia skutecznie chronią nas przed większością wirusów, bakterii i alergenów, przynosząc ulgę wszystkim zmagającym się ze skutkami alergii.

Klimatyzatory z funkcją oczyszczania powietrza warto rozważyć, zwłaszcza gdy nasze biuro mieści się w otoczeniu ruchliwych ulic lub mieście, w którym występuje duży problem ze smogiem. W takim wypadku klimatyzator oferujący funkcję oczyszczania może mieć wręcz zbawienny wpływ na samopoczucie i zdrowie nasze i naszych współpracowników.

klimatyzator w biurze

Cena? Nie taka straszna

Wbrew popularnym opiniom, cena klimatyzacji, jej montażu i eksploatacji wcale nie musi być wysoka. Kluczem do poniesienia jak najmniejszych kosztów jest znalezienie firmy z odpowiednim doświadczeniem, która przeprowadzi nas przez cały proces. Od pomocy w doborze odpowiedniego rozwiązania, po wykonanie instalacji i późniejszy serwis. Warto zwrócić uwagę na firmy, realizujące zlecenia na terenie całego kraju. Do takich wykonawców należy m.in Aero7 – jeden z liderów na rynku –  przeprowadzający montaż klimatyzacji w Lublinie i wielu innych polskich miastach.

Czy warto? Bez wątpienia

Klimatyzacja stanowi dziś niezbędne wyposażenie każdego biura. Zapewnienie komfortowych warunków pracownikom jest niezbędne do pobudzania ich kreatywności i wydajności. Co w dobie rosnącego zanieczyszczenia powietrza i coraz wyższych temperatur jest – bez odpowiedniej klimatyzacji – zadaniem wręcz niemożliwym do wykonania.