Cieszy nas wszystko, co jest związane z aktywnym spędzaniem czasu na łonie przyrody. Dzisiaj nasz wpis dedykowany jest przede wszystkim tym, którzy chcieliby przygotować się do fascynującego eventu integracyjnego organizowanego przez firmę.

Jeszcze w latach 90’ pomysł na firmowe wyjazdy integracyjne był czymś rzadkim. Teraz to się zmieniło, a firmy eventowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Takie imprezy spajają pracowników jako grupę, a przy okazji dostarczają rozrywki, która pozytywnie wpływa na samopoczucie zatrudnionych osób. Sklepy myśliwskie to doskonałe źródło akcesoriów i ubrań, które przydadzą się podczas niektórych wyjazdów.

Agencja eventowa czy organizacja imprezy samemu?

Wybór zależy przede wszystkim od środków finansowych, jakimi dysponuje firma. Agencje mają kilka niezaprzeczalnych zalet: z reguły mają już sprawdzone hotele w większości kraju, posiadają też zaprzyjaźnionych podwykonawców oferujących różne atrakcje. Przypomną nam o kwestii ubezpieczenia oraz zorganizują transport. Jednym słowem, zadbają o wszystko w najdrobniejszych szczegółach, a do tego na miejscu zjawi się osoba, która będzie doglądać całości.

Agencja przyśle nam ułożony specjalnie pod nas konspekt imprezy, z reguły zawierający pewne alternatywne opcje np. hoteli. Wydatki za wykupienie usług są oczywiste. Należy pamiętać, że agencje doliczają pewną kwotę za samą organizację, i to na niej zarabiają.

Jeśli chcemy zorganizować event samemu (np. zlecając to zadanie działowi marketingu, HR czy sekretarce, bo zwykle właśnie te osoby się tym zajmują w firmach), musimy wybrać na początek interesujący nas region. W południowej Polsce świetnie spisują się na przykład góry czy Jura Krakowsko-Częstochowska. Znajdziemy tam dużo miejsca na organizację zabaw terenowych. Są popularne i działa tam mnóstwo hoteli oraz firm, które oferują konkretne atrakcje np. offroad. Należy się z nimi skontaktować i uzgodnić szczegóły. Do najważniejszych oczywiście należy termin oraz ilość osób.

Survival

Wypad do lasu to jedna z tańszych opcji zorganizowana imprezy. Nie myślcie, że oznacza to nudę! Instruktor pokaże nam jak poradzić sobie w trudnych warunkach. Doskonale się spisują tutaj zabawy grupowe – od budowania szałasów, wspinaczkę po linach aż po wyścigi z mapami skarbów. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo aktywną formą spędzenia czasu – będziemy musieli zwiedzić spory kawałek terenu w poszukiwaniu fantów. Mogą to być drobne przedmioty jak np. zawieszona flaga czy znacznik, ale ciekawym pomysłem jest też… szukanie pożywienia, które wszyscy później mogą upiec na zorganizowanym ognisku.

Offroad i quady

Niezwykłe emocje i prędkość! Oczywiście prawo jazdy może się przydać, ale jeśli go nie posiadamy, nic straconego! Ekipa wynajmująca samochody posiada specjalistów, którzy usiądą za kierownicą i zabiorą nas na terenową przejażdżkę. Offroad to jednak nie tylko szalona jazda. Musimy przygotować się też na naukę wyciągania samochodu za pomocą stalowych lin z błota i dołów. Zdecydowanie nie ma tutaj miejsca na pokaz mody – offroad wymaga od nas mocnych, nieprzemakalnych spodni i butów, które przetrwają ciężkie warunki. Podobnie jest na quadach.

Strzelnica kryta i myśliwska

Nie trzeba być myśliwym, aby wejść na strzelnicę! Dawkę sportowego strzelania zapewnią nam strzelnice.

Miejskie strzelnice znajdują się zwykle w zadaszonych budynkach i spiszą się podczas niepogody. Znajdziemy tam bardzo wiele rodzajów broni, od pistoletów, po karabinki i strzelby. Wejść możemy za darmo – w strzelnicach płaci się za ilość i rodzaj wystrzelonych naboi.

Nie potrzebujemy też licencji ani własnej broni. Obsługa strzelnicy pokaże nam od podstaw zasady obchodzenia się z bronią (naczelna zasada, którą możemy dać już teraz – nie kręcimy nią na boki, a już zwłaszcza w kierunku innych osób) i pozwoli nam postrzelać do zawieszonej tarczy.

Strzelnice myśliwskie natomiast to duże tereny oraz… wiele atrakcji. Od wystrzelonych w powietrze celów, po jeżdżące na szynach obiekty. W przeciwieństwie do krytej strzelnicy, na myśliwskiej niekoniecznie musimy zakładać dźwiękoszczelne nauszniki. W zamkniętym pomieszczeniu jest naprawdę bardzo głośno, ale na świeżym powietrzu dźwięk wystrzału rozchodzi się i nie jest tak niebezpieczny.

Oczywiście musimy się ciepło ubrać na taką strzelnicę, gdyż nie będziemy się na niej za wiele ruszać. Ciepłe buty oraz wygodna kurtka (lub polar) to podstawa. Kurtki myśliwskie są skonstruowane tak, by dawać jak najwięcej komfortu. Wbrew pozorom dobrym okresem na strzelnicę dla nowicjuszy, zwłaszcza pań, może być zima. Dlaczego? Strzelba podczas wystrzału popycha nasze ramię nieco do tyłu. W miarę gruba kurtka nieco zniweluje ten efekt i dzięki temu zapobiegniemy dyskomfortowi w mięśniach, jaki może się pojawić po godzinie strzelania, jeśli nie jesteśmy do tego zbytnio przyzwyczajeni.