Czym jest inkubator przedsiębiorczości? Jakie zadania spełnia w rozwoju firm? Jak starać się o pomoc w inkubatorze? Te i inne pytania zadają sobie młodzi przedsiębiorcy. Dziś mamy na nie odpowiedź. To inkubator przedsiębiorczości, czyli pomoc dla przedsiębiorców.

Celem inkubatorów przedsiębiorczości jest stworzenie w Polsce miejsca, gdzie można zacząć swój biznes w najłatwiejszy, najszybszy, a także najmniej ryzykowny sposób na świecie. Przykładowo model preinkubacji AIP (czyli Firma bez ZUS ), polegający na udostępnianiu tym początkującym przedsiębiorcom osobowości prawnej fundacji AIP w celu realizacji swojego biznesu, okazał się strzałem w dziesiątkę!

A więc zacznij swój biznes już w jeden dzień bez zbytecznego ryzyka, zbędnej biurokracji i wysokich kosztów! Jeśli nie jesteś pewien/na swoich przychodów z biznesu lub z kolei nie stać Cię jeszcze na założenie własnej działalności gospodarczej i ponoszenie kosztów ZUS lub po prostu nie chcesz z niego korzystać to inkubator przedsiębiorczości jest dla Ciebie.

Inkubator przedsiębiorczości – definicja

Inkubatory przedsiębiorczości to niezwykła pomoc dla firm. Główną ideą i misją Inkubatorów Przedsiębiorczości jest zbudowanie sprzyjającego klimatu i pola dla rozwoju przedsiębiorczości. Bo w końcu niemal każdy pomysł na biznes można zrealizować.

Podstawą wizji inkubatorów przedsiębiorczości jest świadome przekonanie, że potrzebna jest nowa, najwyższa jakość wspierania przedsiębiorczości w Polsce, za sprawą pomocy w zakładaniu i rozwoju małych i średnich firm, a także w tworzeniu innowacyjnych pomysłów biznesowych, które mają stanowić przewagę konkurencyjną polskiej gospodarki.

Jak działa inkubator przedsiębiorczości?

Współpraca z inkubatorami skutecznie umożliwia każdej osobie założenie firmy najniższym kosztem, najszybciej oraz najłatwiej w Polsce, przy minimalnym ryzyku. A zatem przedsiębiorca nie musi mieć swojego lokalu, grubego portfela i znajomości.

Wystarczy więc dobry pomysł! Inkubatory oferują szereg atrakcyjnych profitów tak, aby Twoja firma mogła się dynamicznie rozwijać i przynosić korzyści.

Inkubatory przedsiębiorczości to wiele firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem. Wystarczy więc odrobina inspiracji i dużo pasji, aby zamienić swoje zainteresowania w prawdziwy sukces. Przekonaj się sam/a!

Firma w inkubatorze

Korzystając z pomocy inkubatora przedsiębiorczości firmy mogą liczyć na szereg udogodnień. Przykładowe profity to: firma w 1 godz., pełna księgowość startupu, obsługa korespondencji, obsługa administracyjna, pełna obsługa prawna, program B2B dla startupów, wewnętrzna giełda zleceń, program lojalnościowy i rabatowy. Ponadto, dostęp do biur w całej Polsce (sala multimedialna, kapsuły komputerowe), profesjonalne oprogramowanie biurowe i graficzne, a także dostęp do szybkiego Internetu.

A zatem inkubator przedsiębiorczości pozwoli Ci skoncentrować się wyłącznie na rozwoju własnego biznesu oraz sprawi, ze nie będziesz zastanawiać się nad kwestiami formalno-prawnymi. Inkubatory proponują więc przydatne wsparcie na rozwój firm, obsługę księgową i prawną, doradztwo finansowe, a także możliwość korzystania z nowocześnie wyposażonych biur oraz sal spotkań.

 

Sylwia Haliniak