Sytuacja finansowa Twojej firmy staje się coraz gorsza? Grozi Ci utrata płynności finansowej? Kredyt oddłużeniowy to bardzo dobre rozwiązanie dla zadłużonych przedsiębiorców. Sprawdź, na czym polega i dowiedz się, jakie są jego największe zalety.

Twoja firma jest już bardzo zadłużona i sytuacja wydaje się beznadziejna, jednak Ty chcesz ją ratować? Banki odmawiają Ci kredytu ze względu na brak zdolności kredytowej lub negatywną przeszłość kredytową, a Ty powoli tracisz siły? Kredyt oddłużeniowy to ostatnia deska ratunku.

Dla kogo jest kredyt oddłużeniowy?

Dla każdego. Ideą kredytu jest niesienie pomocy firmom, które skazane zostały na porażkę. Bardzo często zdarza się bowiem, że zadłużenie firmy nie wynika z nieodpowiedzialności jej zarządców! Przyczyn powstawania spirali zadłużenia jest mnóstwo, najczęściej jednak za upadek firmy odpowiedzialni są podwykonawcy, którzy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych lub nagłe zmiany rynkowe bądź prawne, które wywracają życie firmy do góry nogami i uniemożliwiają jej funkcjonowanie na takim poziomie, żeby była w stanie się utrzymać. Kredyt oddłużeniowy to ratunek dla firm, które zostały już skreślone.

Na czym polega kredyt oddłużeniowy dla firm?

Kredyt oddłużeniowy dla firm to zobowiązanie finansowe, które przedsiębiorcy mogą zaciągnąć na poczet spłaty swoich poprzednich długów. Kredyt oddłużeniowy nie jest kredytem konsolidacyjnym – możesz dostać go nawet wówczas, jeśli Twoja historia kredytowa nie przedstawia się dobrze. Aby uzyskać kredyt, należy przedstawić bankowi swoje wszystkie zaległości finansowe. Po dokonaniu analizy ryzyka, bank przygotowuje ofertę kredytową, którą będzie się starał dostosować jak najściślej do Ciebie i sytuacji Twojej firmy. Kredyt oddłużeniowy uzyskujesz na poczet spłaty całości zadłużenia.

Zalety kredytu oddłużeniowego

Nie masz już przecież nic do stracenia, a szkoda byłoby zaprzepaścić ogrom energii włożonej w prowadzenie biznesu. Bankructwo to najgorsza zmora każdego przedsiębiorcy. Reasumując, kredyt oddłużeniowy przynosi następujące korzyści:

  • Warunki, oprocentowanie i terminy spłat dostosowywane są z myślą o Tobie. To ma być Twoja szansa.
  • Problemy finansowe często są przejściowe i trwają krótko. Dostaniesz wsparcie na spłatę zaległego zadłużenia, co pozwoli Ci znacznie zyskać na czasie.
  • Konsolidacja zaległości – wszystkie długi zostaną pokryte, a termin spłaty rozciągnięty zostanie w czasie.
  • Możesz mieć pewność, że nikt nie odrzuci Twojego wniosku ze względu na negatywną przeszłość kredytową lub obecne zobowiązania.

Komornik sądowy nie jest przeszkodą!

W większości banków, wnioski firm, których zobowiązania przejął już komornik, również rozpatrywane są pozytywnie. Banki mogą pomóc spłacić również komornika! Jako zabezpieczenie, wymagane jest przeważnie stałe źródło dochodów oraz nieruchomość, ale nie zawsze. Niektóre banki udzielają kredytu oddłużeniowego nawet osobom bezrobotnym, bez zaświadczeń o dochodach.


Skorzystaj z pomocy pośrednika kredytowego

Wiele banków w celach marketingowych, na swoich stronach zamieszcza zapewnienia o chęci udzielenia kredytu oddłużeniowych bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej, jednak nie zawsze jest to prawdą – warto mieć tego świadomość. Osoby, które nie mają rozeznania na rynku finansowym, mogą skonsultować się ze specjalistą – pośrednikiem finansowym, który przedstawi im aktualnie dostępne, najlepsze rozwiązania finansowe w danej sytuacji.