Popyt na luksusowe biura w Polsce stale rośnie. Jak sprawić by nasze biuro prezentowało się odpowiednio prestiżowo? Co ma wpływ na postrzeganie biura jako luksusowe? Czy takie biuro można otworzyć w dowolnym miejscu w mieście? Wątpliwości rozwiewamy poniżej.

Nowoczesna aranżacja biura

Na postrzeganie biura jako luksusowe ma wpływ wiele czynników. Wystrój wnętrza jest oczywiście niezmiernie ważny. Nowoczesne meble, odpowiednie lampy do biura, łagodny kolor ścian i niebanalna podłoga sprawiają, że biuro postrzegane jest przez pracowników, jak i klientów jako wyjątkowe, a firma mieszcząca się w takich pomieszczeniach budzi podświadomie większe zaufanie. Ale czy tak urządzone biuro w starej kamienicy zlokalizowane w dzielnicy miasta, która mogłaby posłużyć za plan filmu o II Wojnie Światowej będzie wciąż postrzegane jako luksusowe? Raczej nie. Stąd najczęściej takie biura powstają w biurowcach klasy A, lub jeszcze wyższej. Taki budynek oprócz dogodnej zwykle lokalizacji blisko centrum, lub ciągów komunikacyjnych, posiada też istotne otoczenie zielenią i inspirujący widok z okien. Sama architektura budynku, w którym biuro się znajduje także ma niebagatelne znaczenie. Połączenie funkcjonalności, estetyki, komfortu i wyjątkowej lokalizacji stanowi kluczowe cechy charakteryzujące idealne luksusowe biuro. Ważna jest także ergonomia pracy. Światło naturalne, jak i sztuczne nie powinno męczyć oczu. Temperatura powinna być stała w zimie jak i w lecie, ułatwi to klimatyzacja i dobre ogrzewanie. Nie należy też zapominać, że meble pełnią funkcję nie tylko wizualną, ale też praktyczną, stąd powinny być dostosowane do charakteru wykonywanej przy nich pracy. Obrazy na ścianach, lub zdjęcia ładnego widoku, oraz rośliny ocieplą przestrzeń biurową i sprawią, że klienci i pracownicy będą się czuli jak w domu.

Jak wybrać podłogę do biura

Dobra podłoga w biurze powinna być przede wszystkim wytrzymała. W takim miejscu pracy chodzi się niemal nieustannie, fotele także przemieszczane są dość często przy siadaniu i wstawaniu od biurka, więc odporność podłogi na ścieranie jest istotna. Trwałość w przypadku uszkodzeń mechanicznych także jest ważna, nie oszukujmy się, kubek spadnie na podłogę z biurka nie raz. Dlatego trzeba przeanalizować każdą z możliwości i wybrać tę najlepszą, która dopełni design luksusowego biura. Dobrym rozwiązaniem wydaje się posadzka żywiczna, jest wytrzymała, a po zaimpregnowaniu dobrze znosi mycie i wszelakie uszkodzenia. Jej zaletą jest możliwość „zatopienia” w niej zdjęcia w dużej rozdzielczości. Takim sposobem w łazience możemy użyć np. zdjęcia kamieni w rzece, a w korytarzu trawy. Sprawi to niepowtarzalny klimat, a w połączeniu z obrazami, czy malunkami na ścianach dać wrażenie, że znajdujemy się w zupełnie innym miejscu.

Elegancka podłoga drewniana

Podłoga z drewna, oraz skórzane obicia wciąż budzą nieodparte skojarzenia z luksusem. Dlatego jeśli zdecydujemy się na taki rodzaj podłogi w biurze, zyskamy bardzo elegancki i reprezentatywny efekt, który na pewno wywrze wrażenie na odwiedzających klientach. Drewna mają różne barwy i charakterystykę słojów, dlatego należy je dobrze zbalansować z kolorem ścian. Najwytrzymalsze są podłogi dębowe, odpowiednio zaimpregnowane powinny wytrzymać intensywną eksploatację. Gdyby jednak powstawały jakieś uszkodzenia drewno to daje możliwość jego renowacji. Podsumowując, podłoga drewniana odpowiednio przygotowana spełnia bardzo dobrze swoją funkcję, buduje także niepowtarzalne poczucie luksusowego designu, ma także charakterystyczny zapach, który może wprowadzić zupełnie inną atmosferę do biura.

Robert Saj